Co To Jest Esperal i w Jaki Sposób Działa

Leczenie alkoholizmu to proces długotrwały. Ponad pięć procent zgonów na całym świecie to wina choroby alkoholowej. W skali roku są to trzy miliony osób. Jednym z bardziej skutecznych metod walki z alkoholizmem jest lek o nazwie eperal.

Są to nieduże tabletki implantowane pod skórę podpowięziowo w strefie mięśni. Lek ten może być również stosowany doustnie. Esperal nie jest lekiem refundowanym. Korzystając z usług naszego gabinetu, pacjent nie musi samodzielnie kupować leku. Wewnątrz wszywki znajduje się disulfiram odpowiedzialny za skuteczność działania. Leczenie tą metodą może być rozpoczęte w każdej chwili długotrwałej terapii anty-alkoholowej. Przysłowiowy zabieg „zaszycia się” trwa kilka minut przy miejscowym znieczuleniu. Zabieg zawsze powinien być wykonywany przez doświadczonego w tym aspekcie lekarza. Miejsce wszywki to najczęściej pośladek lub okolice łopatki. Wszyty lek działa na organizm człowieka w momencie spożywania alkoholu.

Działanie leku polega na hamowaniu enzymów dehydrogenazy aldehydowej. Mówiąc prościej Disulfiram blokuje efektywny rozkład i wydalanie alkoholu oraz jego trucizn z organizmu. Esperal zapobiega utlenianiu aldehydu, który odpowiada za objawy kaca. W rezultacie pacjent bardzo szybko zaczyna odczuwać uciążliwe objawy zatrucia alkoholowego, które utrzymuja się do ok. ośmiu godzin.

Dzięki objawom jakie wywołuje picie alkoholu po esperalu, pacjenci nierzadko po prostu boją się pić. Tego typu lęk pomaga powstrzymać się przed sięgnięciem po kieliszek i przekonuje do pozostania w stanie trzeźwości. Należy jednak zauważyć, że tego rodzaju terapia nie do końca leczy pacjenta z alkoholizmu, raczej pozwala mu pozostać trzeźwym. Poradzenie sobie ze skutkami ubocznymi odstawienia napojów alkoholowych a stan mentalny pacjenta, to zupełnie inna kwestia. Z tego względu wszywka uważana jest jako wsparcie terapii leczenia alkoholizmu, która powinna zostać uzupełniona przez sesje u lekarza psychiatry bądź psychoterapeuty.

Porozmawiaj z Ekspertem 

Konsultacje z naszym specjalistą są dyskretne i bezpłatne

Dlaczego My?

N

Prywatność i Bezpieczeństwo

Konsultacje i zabiegi są umawiane na konkretne godziny w warunkach zapewniających anonimowość pacjenta
N

Krótki Okres Oczekiwania

Po uzgodnieniu telefonicznym wizyty umawiane są w ciągu kilku godzin/dni. Bez kolejek.
N

Ponad 200 Skutecznie Wykonanych Wszywek

Setki wykonanych wszywek z Esperalu. Lekarz posiadający doświadczenie i na co dzień praktykujący na oddziale chirurgicznym oraz w przychodni.

Zapraszamy

Telefon

+48 576 939 416

Email

gabinet@wszywka-kielce.pl

Gabinet

ul. Górna 19a Kielce
Gabinet nr 9; III Piętro

Formularz Kontaktowy