Detoks – Na Czym Polega Odtruwanie Alkoholwe

Z uwagi na fakt, iż napoje alkoholowe zawierają w sobie szereg toksyn, osoby które są uzależnione i wpadają w ciągi kilkudniowe lub kilkutygodniowe, w znacznym stopniu narażają swój organizm na zatrucie alkoholowe. Nierzadkie są przypadki zaburzeń w gospodarce elektrolitowo-jonowej oraz niedoborów minerałów oraz witamin.

Ponieważ związki zawarte w alkoholu bezpośrednio wpływają na metabolizm, ich gwałtowne odstawienie powoduje nieprzyjemne objawy, które są odpowiedzią naszego organizmu na głód biochemiczny. Wtedy jedynym skutecznym ratunkiem jest detoks, czyli odtrucie organizmu.
Detoks pozwala na usunięcie z krwiobiegu toksyn i innych związków, które są pozostałością po alkoholu etylowym. W procesie odtruwania następuje również uzupełnienie elektrolitów, które są podawane dożylnie wraz z solami mineralnymi i witaminą B1. Dzięki temu zostaje przywrócona ównowaga w organizmie pacjenta. Celem procesu odtruwania jest przede wszystkim „wyciągnięcie” pacjenta z ciągu alkoholowego wraz ze złagodzeniem skutków nagłego odstawienia alkoholu. Proces detoksykacji znacznie poprawia formę pacjenta i skutecznie przygotowuje go do dalszej terapii.

Dla złagodzenia skutków podaje się farmaceutyki takie jak leki nasenne lub środki przeciwbólowe. Terapia jest również często wspomagana benzodiazepinami.

Czas detoksu uzależniony jest od zaawansowania zatrucia alkoholowego, stany psychicznego pacjenta, poziomu toksyn oraz ogólnego stanu fizycznego.

Długotrwałe sięganie po napoje alkoholowe powoduje zmiany metaboliczne. U takich osób abstynencja powoduje nieprzyjemne objawy psychiczne jak i fizyczne do których należą: bóle mięśni i głowy, wymioty, nudności, zaburzenia snu, napady lęków i agresji, omamy.
Detoks powinien być stosowany u pacjentów u których całkowite odstawienie alkoholu może być niemożliwe. Należy pamiętać, iż odtrucie alkoholowe nie leczy z nałogu alkoholowego, jednak znacznie wzmacnia organizm i przygotowuje do podjęcia dalszej terapii, którą chory powinien podjąć aby nauczyć się żyć bez sięgania po butelkę alkoholu.

W naszym gabinecie zapewniamy Państwu bezpieczny detoks alkoholowy organizmu pod ścisłą opieką medyczną. Zapewniamy staranne dobranie metod i dawek leków w stosunku do zaawansowania choroby u pacjenta. Leki są również dobierane w taki sposób, aby maksymalnie zmniejszyć nieprzyjemne objawy zespołu abstynencyjnego.

Porozmawiaj z Ekspertem 

Konsultacje z naszym specjalistą są dyskretne i bezpłatne

Dlaczego My?

N

Prywatność i Bezpieczeństwo

Konsultacje i zabiegi są umawiane na konkretne godziny w warunkach zapewniających anonimowość pacjenta
N

Krótki Okres Oczekiwania

Po uzgodnieniu telefonicznym wizyty umawiane są w ciągu kilku godzin/dni. Bez kolejek.
N

Ponad 200 Skutecznie Wykonanych Wszywek

Setki wykonanych wszywek z Esperalu. Lekarz posiadający doświadczenie i na co dzień praktykujący na oddziale chirurgicznym oraz w przychodni.

Zapraszamy

Telefon

+48 576 939 416

Email

gabinet@wszywka-kielce.pl

Gabinet

ul. Górna 19a Kielce
Gabinet nr 9; III Piętro

Formularz Kontaktowy