Jak Pomóc Osobie Uzależnionej Od Alkoholu

Alkoholizm to zarówno nałóg jak i choroba przewlekła. Osoba uzależniona powinna sama wyrazić chęć do podjęcia leczenia i działań odwykowych.

Pierwszym krokiem jest postawienie prawidłowej diagnozy, gdyż choroba alkoholowa nie jest łatwa do zdiagnozowania. Jej rozwój następuje fazami w zróżnicowanym tempie. Nie wszyscy alkoholicy przyznają się do picia po kryjomu, dlatego trudno prawidłowo rozpoznać fazę nałogu, w której pacjent obecnie się znajduje. Alkoholizm ma największy wpływ na życie zawodowe i rodzinne. Problemy te najczęściej są niezwylke trudne do zauważenia przez samą osobę uzależnioną. Pomocne może być zasięgnięcie fachowej porady specjalisty psychologa, który może skutecznie przekonać osobę uzaleznioną do podjęcia właściwych działań do lecznia uzależnienia.

W sytuacjach gdy osoba uzależniona nie chce podjąć leczenia a sytuacja rodzinna jest krytyczna, sąd może nakazać leczenie uzależnienia w specjalistycznym ośrodku.

Na mocy ustawy o przeciwdziałania alkoholizmowi, osoba uzależniona może zostać zobowiązana do podjęcia terapii. Wniosek może być złożony przez członka rodziny lub inną osobę, która w bezpośredni sposób odczuwa skutki alkoholizmu danej osoby. Do wniosku załącza się materiał dowodowy i składa się go w gminnej komisji do spraw problemów z alkoholizmem.

Alkoholizm można leczyć na kilka sposobów. Lekarz specjalista powinien doradzić jaka terapia będzie najbardziej skuteczna dla pacjęta w oparciu o diagnozę. Niektóre metody można łączyć ze sobą dla zwiększenia skuteczności działania. Detox alkoholowy oraz terapia psychologiczna to metody nieinwazyjne, które odruwają ciało i umysł z alkoholu powodując że uzaleznione osoby odzyskują trzeźwość w bezpieczny sposób. Lecznie Esperalem czyli implantacja popularnej wszywki alkoholowej, to metoda inwazyjna powodująca niechęć do picia przez okres około jednego roku.

Porozmawiaj z Ekspertem 

Konsultacje z naszym specjalistą są dyskretne i bezpłatne

Dlaczego My?

N

Prywatność i Bezpieczeństwo

Konsultacje i zabiegi są umawiane na konkretne godziny w warunkach zapewniających anonimowość pacjenta
N

Krótki Okres Oczekiwania

Po uzgodnieniu telefonicznym wizyty umawiane są w ciągu kilku godzin/dni. Bez kolejek.
N

Ponad 200 Skutecznie Wykonanych Wszywek

Setki wykonanych wszywek z Esperalu. Lekarz posiadający doświadczenie i na co dzień praktykujący na oddziale chirurgicznym oraz w przychodni.

Zapraszamy

Telefon

+48 576 939 416

Email

gabinet@wszywka-kielce.pl

Gabinet

ul. Górna 19a Kielce
Gabinet nr 9; III Piętro

Formularz Kontaktowy